Podlahy - naše nabídka

Dřevěné podlahy jsou synonymem nejvyššího komfortu bydlení. Jsou jednou z nejkrásnějších a zároveň nejpraktičtějších podlah.

Z dřevěných podlah vyzařuje teplo a přispívají k útulnosti obytného prostoru. V posledních letech podlahy z pravého dřeva získaly opět velké množství příznivců. Dřevěné podlahy tak vytváří z každé podlahy jedinečný unikát. Jejich použití je velmi široké a používají se nejen v domácnostech, ale i v restauracích, reprezentativních prostorech a tělocvičnách.

Oblíbenost si vinylové podlahy získaly díky tomu, že skvěle imitují jak dřevo, tak kámen nebo dlažbu. Jejich cena je však výrazně nižší, než například u dřevěné podlahy. Dřevěná podlaha také není ani zdaleka tak odolná jako ta vinylová. Díky svým užitným vlastnostem je vinyl velmi oblíbeným podlahovým materiálem například pro náročné vybavení komerčních prostor. Vinylová podlaha je také vhodným povrchem pro podlahové topení, protože je odolná vůči vlhkosti a vodě, tudíž ji můžete umístit například i do koupelny.

Ještě nedávno patřilo linoleum do učebnic o socialistické výstavbě, v posledních letech však jeho obliba díky pokroku v technologiích prudce stoupá.

Jestliže potřebujete odolnou, téměř bezúdržbovou a levnou podlahovou krytinu s výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi, pak je linoleum dobrou volbou. V současnosti si lze linoleum vybrat ze stovek vzorků, tlouštěk a tvrdostí linolea.

Korek je přírodní materiál, který v nás vzbuzuje příjemný a hřejivý pocit při kontaktu bosou nohou a je vhodný téměř do každého interiéru. Vyrábí se jako plovoucí podlaha na nosných deskách a nebo ve čtvercích v mnoha dekorech a odstínech.

Laminátová podlaha se díky své konstrukci hodí do namáhaných prostor, protože je velice tvrdá a její povrch je odolný proti odření a poškrábaní. Neponičí ji tlak těžkého nábytku, kolečkové židle, kovového podpatku, nedopalku z cigarety ani chemikálie běžně používané v domácnostech. Jednotlivé dílce podlahy, nesesychají, netrhají se a podlaha tak zůstává po celou dobu životnosti pěkná. Malá konstrukční výška a schopnost vést teplo z ní dělá ideální materiál pro podlahové vytápění.

Koberec byl donedávna jednou z nejčastěji používaných podlahových krytin. Pro své výhody a cenovou dostupnost byl v minulosti používán až na vyjímky do všech obytných prostor domu či bytu. Velkou výhodou koberců je jejich tepelně izolační vlastnost. Žádná jiná podlahová krytina nepůsobí tak teplým dojmem. Velmi výhodné je jejich použití všude tam, kde potřebujeme aplikovat podlahu, která bude maximálně tlumit kročejový hluk. Výhodou je obrovský výběr barevných vzorů a provedení.

PVC podlahové krytiny jsou odolné, hygienické, nenáročné na údržbu, příjemné na chůzi, mají dobré tepelně-izolační a zvukově-izolační vlastnosti a dnes už jsou i krásné.

Příprava podkladů je velmi důležitou součástí kladení podlahových krytin. Zvláště v případě výměn starých podlah za nové. Téměř vždy je třeba, abychom daný podklad viděli. Jak u nových tak především u starých podkladů je třeba posoudit rovinnost, pevnost, spáry, dilatace, trhliny atd.